08/02/2010

V roce 2010 bude nejvíce slyšet FOURSQUARE!

V posledních 3 letech jsme pořád slýchávali slova jako Facebook, Twitter, Myspace a mnoho dalších méně známých. Ale v roce 2009 se stal závratný zlom, který nastartoval vlnu digitálních médií. V roce 2010 očekávám rapidní nárůst nové mobilní sociální sítě Foursquare . 


V čem je tak unikátní?
Všichni známe klasické klubové karty do restaurací, do kina, do fitness a jiné. Také se Vám stává, že si tuto kartu zapomenete doma, takže nedostanete slevu nebo si nemůžete nechat připsat body za novou útratu?
Tomu odzvonilo!S aplikací Foursquare v mobilu můžete nejen nárokovat svou slevu či body i bez věrnostní karty, ale i hodnotit tyto restaurace a jiná zařízení,. Dle vaší GPS pozice se zobrazí profil zařízení, ve kterém se právě nacházíte, či dalších ve vašem blízském okolí.

Tuto provozovnu či zařízení můžete ohodnotit tak, jak je právě pro Facebook či Twitter tradiční. I propojení s těmito sítěmi je velice jednoduché, a dokonce umožňuje načtení vašich stávajících přátel.Je pravda, že českých zařízení, která jsou v tomto systému, je velice málo. Převážně jsem našel známé pražské hotely či restaurace v centru. To může být způsobeno tím, že aplikace funguje na iPhone, Google Android a Blackberry. Co si budeme povídat, těchto telefonů je v našem prostředí pořád nedostatek. Nicméně tomuto fenoménu věřím, jelikož je to geniální způsob, jak začít aktivně pracovat s věrnými zákazníky, dbát na úroveň služeb či sledovat názory návštěvníků.


Možná si řeknete, že při večeři s přítelkyní či přáteli máte ještě tak náladu hodnotit restauraci. Ale vzpomeňte si na momenty, kdy vás někde příjemně překvapí Rádi pak toto místo doporučíte. Platí to i naopak, rozmýšlíte se, kam jít, a takto máte ihned názor svých blízkých přátel či široké veřejnosti. 


Pokud se budeme dívat hodně do budoucnosti, tak jednoduchou úvahou dojdeme k myšlence, že tento způsob práce s uživateli může nahradit i tradiční platební styk. 

Za své návštěvy sbíráte body, které následně utrácíte. Tak jako u magnetických klubových karet či slevových kupónů.Pravdou je, že v on-line prostředí již bylo mnoho zajímavých projektů, které měly potenciál, a nakonec se po nich slehla zem. Bude zajímavé sledovat, jestli se Foursquare dostane do TOP 10 nebo jestli to bude jeden z těch, po kterých už ani pes neštěkne.

No comments: