25/05/2017

Nejlepší kampaně z New York Festivals World's Best Advertising

Náš krea šéf Roman Číhalík, který má za sebou hodnocení kampaní na českém kreativním poli, před nedávnem usedl v porotě soutěže New York Festivals World's Best Advertising, kde posuzoval práce v kategorii Mobile marketing. Tento festival je s více než 400 kreativci ze 75 zemí soutěží s nejširší sítí porotců na světě.


Roman vybral 8 nejlepších kampaní tohoto ročníku, na které byste se rozhodně měli podívat.

Mobile marketing / Products / Use of technology

Toyota Landcruiser emergency network / Saatchi@Saatchi


odkaz na YouTube

Austrálie je tak velká země, že značná část území není pokrytá mobilním signálem. Kdo jiný než značka teréních aut může přinést řešení? Nechali do vybraných aut namontovat mobilní Wi-Fi. Jak se auto pohybuje terénem, zmenšuje se plocha území, kde není možné signál chytit.

Mobile marketing / Corporate communications / Mobile applications

Check it before it's removed: Naked breasts on Facebook against breast cancer / DDB Berlin 

odkaz na YouTube

Co se stane, když Facebook a Instagram zaplaví fotky polonahých žen? Správci je postupně začnou mazat. Právě takto začala kampaň na podporu samovyštření prsou. Podívejte se, jak se jim osvěta podařila.

Mobile marketing / Products / Use of technology

Brainband / Leo Burnett


odkaz na YouTube

Americký fotbal je hra pro tvrdé chlápky. Údery do hlavy jsou srovnatelné s nárazem v automobilu při plné rychlosti. Samsung vyvinul produkt, který pomůže předcházet vnitřním zraněním a minimalizovat rizika pro hráče.

Outdoor / Ambient / Transportation

The field trip to Mars / McCann New York


odkaz na YouTube

Uvidíte co se stane, pokud nastoupíte do zdánlivě obyčejného školního autobusu, který má speciální skla umožňující promítání virtuální reality. Tak jedeme na výlet. A třeba na Mars!

Outdoor / Installations / Home Appliances&Furnishings

25 m2 Syria / T/A POL AS

odkaz na YouTube

Taky chodíte rádi na návštěvy? V této case study se podíváte na návštěvu do konkrétního syrského domu, ve kterém žije rodina během občanské války. Vyzouvat se nemusíte…

Digital Communications / Websites / Corporate Image, Information & Recruitment

Endless Possibilities / AlmapBBDO Publicidade e Comunicacao LTDA


GettyEndless.com

Tady zjistíte, že pokud mate takřka nekonečné zdroje fotek, tak z nich můžete vyrobit vlastně cokoli. Aneb jak elegantně ukázat celou šíři portfolia.

Print / Typography & Entertainment

Typography conducted by Sir Simon Rattle / The Partners


CreativeReview.co.uk


Jak printový vizuál vzniká za použití dat. Design vybroušený do posledního detailu včetně typografie. Na letošním Louskáčku byla přihlášena práce využívající stejné principy, ale v tomto srovnání o několik tříd níže.

Avant-Garde / Innovative / Public Service Announcements

Meet Graham / Clemenger BBDO Melbourne


odkaz na YouTube

O této kampani už bylo napsáno mnoho. Na tomto festivalu získala kampaň mimo jiné ocenění Best of Show. Takže, kdo ještě neviděl, jak by měl vypadat ideální člověk pro přežití na silnicích, seznamte se s Grahamem.

No comments: