14/12/2017

Vraž do toho kopu vajec aneb nydrle peče vánočky

Ani letos jsme nechtěli klientům dávat tuctové dárky a po loňském úspěchu s vlastnoručně upečenými sušenkami jsme si dali vyšší metu – upečeme vánočky!

Pronajali jsme si rozkošné Rozárčino pekařství na pražském Zličíně, kde obvykle pečou zdravé mlsání z bio surovin. Ochotná paní pekařka Ája Nováková nám poskytla zázemí i pomocnou ruku a společně jsme zvládli upéct celkem 130 vánoček!Když jsme se v sobotu něco po desáté sešli v pekárně, těsto už bylo zadělané. Holky tak mohly hned začít plést první zkušební vánočky (díky, Youtube!), kluci nosili plechy, potírali výtvory rozšlehaným vajíčkem a sypali mandlemi. S plnými plechy šup do kynárny (ano, to je věc, v které rychleji kyne těsto), a pak na hodinku do trouby. Vánočky vyšly jako malované!
Pečící nadšení v podání Nýdrlovic dětí.Kdo dostane VIP vánočku, kterou upletl Michal Nýdrle osobně?Chyť ji, když to dokážeš!A šup s nimi do pece.Krásně vypečené vánočky pro naše klienty


V mezičase jsme zjistili několik věcí:

  • že ajťáci se hodí nejen na programování e-mailingů, ale taky umí spolehlivě vypočítat vánočkové koeficienty: z kolika dávek těsta se udělá 130 vánoček? Kolik je potřeba plechů? A jaký je poměr povedených a nepovedených vánoček? (nutno dodat, že se povedly nad naše očekávání!)
  • že vepřová žebírka z pekařské trouby chutnají výtečně (obědvat se musí, že?)


  • že se dokážeme sejít i mimo práci a prožít spolu zábavnou a produktivní sobotu!
Do vánoček jsme zapekli velké množství lásky a poděkování. Kromě nich naši klienti dostanou i lahev vína, které taky není jen tak obyčejné. Hrozny jsme totiž loni v září vlastnoručně natrhali během teambuildingu na vinobraní v Sedlci u Mikulova. Letos nám lahve dorazily, my je označili vlastní etiketou a teďuž míří do kanceláří po celé republice.

Tak snad budou naše výrobky chutnat!

Aneta Šaferová,
editor-in-chief


No comments: