11/05/2011

Hra o život

Jak dlouho si pipláte svůj profil na Facebooku? Každý den pečlivě krmíte news feed, hrajete hry, plníte fotoalba a pak jednou, z mladické nerozvážnosti, z nudy nebo jen tak pro pocit vzrušení jej ztratíte v ruské ruletě.

S vodkou Russian Standard si prý můžete zahrát ruskou ruletu o svůj facebookový život. Jednoduše vyzvete další tři kamarády, vložíte do systému své heslo (pro deaktivaci profilu) a hra může začít. Vyberete zbraň, protočíte bubínek a vystřelíte. Pokud přežijete, posíláte zbraň dál. Pokud ne, máte ještě možnost se s přáteli rozloučit posledními slovy ve statusu a pak tradá do profilového nebe. Přeživší získají týdenní pobyt kdesi v Rusku.

Zaujalo vás to? Nápad je to vzrušující, pobuřující, neotřelý a přitom jednoduchý. Má samozřejmě i svoje mouchy, především v mechanice a v tom, že by asi neprošel facebookovským sítem pravidel pořádání soutěží. Nicméně tím nejvýraznějším nedostatkem je, že jde bohužel/bohudík pouze o studii jedné německé reklamní školy, tedy je to opravdu jen hra. Škoda.

Kdyby to byla opravdová aplikace, asi by se trochu pročesaly uživatelské řady a Facebook by začal nabírat směr tam, kam ho škarohlídi již nějakou dobu posílají. A co vy, zahráli byste si?


No comments: