27/01/2011

Project Manager & Account Manager

Nabízíme pozice na plný úvazek v rychle se rozvíjejícím týmu mladé on-linové agentury. Součástí nabídky je práce na zajímavých projektech v příjemném, motivujícím a dynamickém prostředí. Seberealizace, dobré platové ohodnocení a progresivní profesionální tým při rychlém jednání zdarma.




Hledáme schopného a důsledného Project Managera, který má zkušenosti s návrhy, vývojem a vedením internetových projektů. Přehled v oboru UX designu a použitelnosti webu je velkou výhodou.
Očekáváme dobrou znalost českého a anglického jazyka a to slovem i písmem, týmové uvažování, organizovanost a vysoké pracovní nasazení.
Pokud se chcete dozvědět víc nebo rovnou zaslat svůj životopis, obraťte se na Milana Krajče, jobs@nydrle.net.


Kromě toho hledáme také zodpovědného a pečlivého Account Managera, který má výborné komunikační a prezentační schopnosti a zkušenosti s projekty na internetu, nejlépe z agenturního prostředí.
Očekáváme dobrou znalost MS Office, anglický a český jazyk slovem i písmem, základní smysl pro humor, týmovou práci a analytické myšlení.
Své životopisy směrujte na Šárku Divišovou, jobs@nydrle.net. Ráda zodpoví i vaše případné dotazy.

Těšíme se! 














26/01/2011

Rozjeli jsme nový web, tak se přijďte svézt!


Ke stému výročí založení jednoho z nejrespektovanějších automobilových závodů, Rallye Monte Carlo, dostala ŠkodaFabia novou vizáž. My jsme k té významné příležitosti dostali další zadání: podpořit tento nový model na internetu.

Naším cílem bylo přiblížit uživatelům samotnou rallye a samozřejmě nový, o poznání sportovnější model. Na stránce se můžete dozvědět zajímavosti o této náročné rallye, prohlédnout si vůz na otočném 360°modelu, stáhnout si brožuru a další zajímavosti.

Především si ale můžete vůz projet přímo v kopcích kolem městečka Monte Carlo. Tato sekce vznikla netradiční kombinací 3D animace a statické grafiky a kopíruje trasu světoznámého závodu.

Na opravdovou rallye si sice musíte zajet přímo do Monte Carla, ale trénink jsme pro vás zajistili v pohodlí vaší židle, on-line. Tak ať vám to jede!

24/01/2011

Vážně máte pocit, že nevíme co s QR kódy?

Ano, je to takové zdlouhavé téma – QR kódy, mobilní tagy: ano či ne? A pokud ano, tak co přesně s nimi? Vnitřní rozpolcenost vám možná pomůže vyřešit nedávno uveřejněná zpráva od společnosti PSFK, která se zabývá sociologickými průzkumy v médiích a obchodu a mapováním trendů v těchto oblastech. Tato zpráva ilustruje na různých projektech, jaký potenciál QR kódy/MS tagy a jednoduché čárové kódy mají. 

Studie se zabývá několika oblastmi využívání kódů: získáváním pozornosti, shromažďováním informací a využitím kódů před nákupem a po něm. 

Mezi oblíbené způsoby, jak využít mobilní tagy, patří například soutěž o produkty v časopisech. Uživatele baví především skupinové akce a soutěže, třeba jako byla ta v Central parku (NYC)

Asi nikoho nepřekvapí, že QR kódy mohou být velmi užitečné při cestování nebo k získávání drobných informací, plánků a podobně. Informační a orientační tabule s mobilními tagy jsou například rozeseté po celém Turíně. Jejich nespornou výhodou oproti běžným tabulím je, že se snadno přizpůsobí aktuálnímu dění ve městě a aktualizace obsahu není tak náročná. 

Mezi zdařilé projekty patří třeba i ten od cestovní kanceláře Sunny. Jejich tisková nabídka byla doplněna o kód, který vedl na web s rozcestníkem na kamery snímající pláže vybraných letovisek. Pokud ujíždíte na pořadu Panorama, jistě pochopíte kouzlo takové reklamy. Další kousek, který nás zaujal, je vlastně zcela jednoduchý: QRkódová dopisní známka. Taková „předpotopní“ věc, jako je tištěná známka, může nakonec obsahovat například link s videem nebo textem a uživatelé se tak mohou pohodlně dozvědět o krásách a zajímavostech příslušné země. To samé platí pro obyčejné plakáty. Ty mohou obsahovat dodatečné informace, například hudební skupina jej může snadno obohatit o několik písní nebo záznam z předešlého koncertu. 

Mobilní tagy jednoduše obohacují standardní tiskový formát o video nebo interaktivní obsah a umožňují tak uživatelům získat více informací, takzvaný insight. V případě QR kódu u domu na prodej to platí doslova, pokud do něj vložíte například videoprohlídku interiéru. Užitečné mohou být i návody, ať už jde o sestavování nábytku nebo video instruktáž na používání fitness vybavení v parku. 



Dodatečné informace ukryté v kódech jsou už docela běžnou součástí obalů produktů. Mohou se ovšem lišit v tom, jak hodnotné informace obsahují. U potravin se nabízí jejich původ, způsob zpracování, dodatečné informace o značce nebo nutriční hodnoty produktu. Nemusí jít ale jen o přehled kalorií, například platforma Shopwell.com umožňuje uživatelům vytvořit si vlastní profil a nastavit své stravovací požadavky. Vyhodnocení potravin je následně sestaveno přímo na základě tohoto osobního výběru. 

Zpráva obsahuje také projekt Tales of Things, elektronickou schránku na vzpomínky, o kterém jsme se nedávno také trochu rozepsali. Na principu komunity funguje i platforma, na které mohou uživatelé hodnotit jednotlivá vína nebo si nechat poradit od dalších gurmánů. Prostor jim poskytne QR kód přímo na láhvi. 

V poslední části – akci v rámci prodeje a postprodeje – jsou zajímavé třeba platební systémy přes QR kód, díky kterým můžete jednoduše zaplatit on-line a vykašlat se na frontu zákazníků u kasy. Stejně tak lze přes mobilní kódy platit hry, lístky, v podstatě cokoliv. Ve spojení se soutěží nebo slevou tak můžete uživatele příjemným způsobem naučit používat mobilní tagy. Nemusíte být ani velká korporace s kampaní za milióny, například kadeřnický salón ve Washingtonu D.C. si výlohu polepil QR kódy, které obsahovaly buď videa s ukázkami jejich práce nebo kupóny na speciální slevy. 

Zdroj: PSFK
Tak si to trochu shrneme. Kromě nespočtu možností, jak kreativně využít mobilní tagy, patří mezi jejich výhody i snadný monitoring a aktualizace obsahů. Navíc, mobilní tagy nemusí být jen černobílé kostkované čtverce, mohou se barevně i tvarově přizpůsobit potřebám značky nebo kampaně. 

Tak co, měníte názor? Možná je to jen otázka času, ale někde se začít musí. Mobilní tagy mají potenciál, tak nečekejte, až jej využijí ostatní.
 

11/01/2011

Je začátek ledna, stejně jako před rokem dvěma třemi

Jeden rok je za námi a další před námi. A stejně jako všechny předchozí si i tento zaslouží malou rekapitulaci a ocenění toho, co opravdu stálo za to.

Připravili jsme si pro vás seznam několika kampaní, které nám minulý rok zkřížily cestu a které jsme si na rozdíl od jiných zapamatovali. Chceme je ocenit za jejich přínos pro dobro digitálního světa, některé na poli geniálního nápadu a skvělé exekuce, jiné třeba za opravdu promyšlenou integrovanou strategii. Ocenění si zaslouží zajisté i mnoho dalších kampaní, my jsme si pro vás připravili ty následující.


Brána do jiného světa

V kampani Orange Balloonacy si prosím povšimněte jednoho jednoduchého faktu: kampaň nerespektuje vyhrazený prostor, právě naopak. Rozšiřuje se jako mor a prostor si tvaruje podle sebe. A jde na to správně, byla by přece škoda nechávat ladem všechny ty široširé pláně internetu.
Cílem bylo sbírat balónky, skrz které jste se dostávali na další a další stránky, díky nimž jste získali přístup k drobným hrám a dalším obsahům. Jde o trošku časově náročnější koncept, takže (pouhých) 46 000 uživatelů je vlastně úspěch. 




Chyceno do sociálních sítí 
O kampani Old Spice Guy jste asi už párkrát slyšeli, ale na druhou stranu, zvládli to opravdu na výbornou, takže si zde své místo určitě zaslouží. Tato kampaň se stala legendou, na kterou v návaznosti odkázalo hned několik dalších, například maňásci ze Sezamové ulice nebo jedna americká knihovna.



Z toho, jak povedená je další kampaň, nám jde mráz po zádech. Hezký příklad dobře fungující mediální kreativity. Chatroulette: The Last Exorcism Campaign!


Interakce po miliontépáté 
Interaktivní je kde co, i odpověď na pozdrav ráno u snídaně. Pravým uměním je se zapovídat. Přiznejte si, kolikrát jste si zkusili, co všechno tento medvěd dokáže? 



Pokud vás medvěd v něčem zklamal, měli jste možnost zkusit Davida z projektu David on demand. Celkem přes 20 000 uživatelů Twitteru a Facebooku si zažádalo o nějakou tu drobnost – vyrazit na bungeejumping, nechat se ostříhat (nehezky), potetovat se (nehezky) a podobně. David přežil a získal vytouženou vstupenku na festival v Cannes, kvůli které vše podstoupil. 



On-line v off-linu
Dalším zajímavým prvkem je, když se on-line principy přesunou do reality. Víc než večírek Coca-Cola village se nám líbil Facepark. A upřímně doufáme, že něco podobného zorganizujeme jednou i u nás. Prožitky z podobných akcí jsou přece jen o něco živější než z těch na internetu.
Celá kampaň Be Stupid pro značku Diesel je tak trochu on-line v off-linu. Kromě dobrého zásahu do cílové skupiny bychom chtěli vyzdvihnout i odvahu zpracování. Tak don’t be stupid, be (like) Diesel!


Vyšší princip 
Dalším způsobem, jak zaujmout, je vložit do kampaně nějaký vyšší princip. Může se to zdát skoro jako triviální požadavek, ale tolik toho děláme jen tak, že je skvělé, když má něco smysl, a nejen pro vás osobně. Tak, jako to je právě v kampani Chalkbot pro Nike a Livestrong Foundation. 



Věděli jste, že z rychlosti mluvení telefonních operátorů lze statisticky určit, jak velké je město, ze kterého volají, kolik v něm přibližně žije obyvatel, do kolika knihoven si chodí pro své knížky nebo jak pestrý je jejich noční život? Něco nás na tom lidstvu fascinuje. Na neuchopitelnosti našich životů staví projekt Life in a Day.

Krása 
Dívali jsme se na to několikrát za sebou. A proč? Protože je to krásné, jemné, půvabné, něžné, sexy. Super sexy. Navíc je to edukativní a vůbec. Takže až jednou uvidíte podobnou slečnu válet se jen tak bezprizorně vedle růžového telefonu, nezapomeňte, že je třeba nejprve zhodnotit situaci, porozhlédnout se po možném nebezpěčí a dále postupovat podle návodu. Díky Fortnight lingerie!



Levně a geniálně 
Všichni víme, co je SEO, ale jen málokdo ví, jak jej DOOPRAVDY použít. Zkuste se vygooglit, třeba vám chce někdo něco sdělit. Google Job Experiment.


Kampaň jako řemen 
Už je to tak, kam čert nemůže, tam pošle virál. Mezi jeho příjemné vlastnosti totiž patří, že jednak nemusí být tak drahý, ale především, že se může dostat do míst (médií), o kterých se vám ani nesnilo. Někdy stačí opravdu jen dobrý nápad a chytré dopracování. Mnoho virálů zbytečně končí na jednom videu, přitom nápad můžete rozvést i do dalších médií. A pak, když vás Ježíš miluje stejně jako Kit-kat, nemáte co ztratit. 



Stejný, dokonce jednodušší princip použila vegetariánská restaurace Flimé, která, hezky za syrova, rozšířila zprávu o svém otevření do celého světa.


Virály 
Virální spoty na sýry Panda jsme si nemohli dovolit nezařadit. Chápejte, never say never to Panda!


Dobrý nápad 
Speciální projekce v kině od společnosti BMW stojí na okraji digitálního marketingu, ale i tak jsme ji zařadili, především pro její netradiční přístup ke sdělení. 



Dalším nepřehlédnutelným nápadem pro nás byla kampaň More than you imagine od HBO. Body si zaslouží především za nápad, promakanou exekuci a integraci do různých mediálních kanálů, navíc se skvělými výsledky: 70 % uživatelů doporučilo kampaň svým přátelům a vnímání značky HBO jako inovativní vzrostlo o 30 %! Podívejte se i na trailer k filmu Imagine, který vznikl poskládáním všech příběhů dohromady.




Všimli jste si, že tu není žádná česká produkce, nebo nějaký ten oblíbený flash mob? A víte proč? Pokud ano, zašlete své odpovědi Kláře. Pro první 3 soutěžící se správnou odpovědí jsme si připravili raroží pírko. Nápovědu najdete zde.

30/12/2010

Hogo Fogo Nydrle!


Sláva nazdar výletu, nezmrzli jsme už jsme tu! Ano, vrátili jsme se z hor, ještě teď máme plíce plné horského vzduchu. Kdyby nás nějaký příslušník vyzval, určitě bychom mu nějaký nadýchali. A jak jsme se měli? Báječně! 





Odjezd jsme stanovili na pátek. Dáša měla ten den od rána dobrou náladu, která jí vydržela až do odpoledne. 





Navíc Michal povolil všem schizofrenikům vzít si své přidružené osobnosti, především pokud nebudou vyžadovat další postel nebo klec navíc. Takže nás nakonec vyrazilo něco kolem 20, plus mínus 4, k tomu tři psi a dvě bedny jídla a pití. 



Jen co nám to pracovní povinnosti dovolily, vyrazili jsme a zařadili se poslušně do fronty pátečních výletníků. Někteří měli štěstí a vyhnuli se zácpě, jiní měli smůlu, protože měli čtyřkolku a mobil. Antonín je hodný chlapec, s weby to umí, ale řídit ho nikdo předtím nikdy neviděl. Teď už víme proč. Ve chvíli, kdy některá auta parkovala před restaurací v Rokytnici, část z nás ještě kroužila kolem objezdů na Černém mostě a doufala, že se Antonín nějak vyhrabe ze zamrzlého kanálu. 





Ivanka se mezitím v Rokytnici modlila, aby se stal zázrak. Nebudete tomu věřit, ale Antonín se nakonec vyhrabal. Je to světice. Amen!






Při té příležitosti nechal Peter ze svých sýpek nakrmit všechny chudé a hladové. Když jsou ty Vánoce…a všechna auta mohla konečně vyrazit směrem na severní točnu.




Nakonec to dobře dopadlo, na místo určení dorazili všichni. Nejsme přece žádné lamy a sníh nás nerozhází. Všichni bychom to k chatě vyšli s plnou horskou i bez rolby, když už ale přijela (dvakrát tam a zpátky), byla by škoda ji nevyužít. 




Rolba se na svahu nakláněla do všech směrů a v naději, že přežijeme, nás udržovala jen Ivanka, která opět přešla do stavu transcendentálního rozjímání a hlubokého poznání. Možná je vyvolala změna klimatu, možná rokytnická dršťková polívka. Jízdu jsme ale přežili všichni. 





Dorazili jsme na chatu Skácelka, kde nás provozní Boban s klidným výrazem uvítal slovy: „Kdo se neskácel na Skácelce, jakoby tu nebyl!“ Paráda! Konečně jsme vyrazili někam, kde nás po první noci nevyhodí a kam se případně budeme moct napřesrok vrátit! 




Obsadili jsme stoly, všichni jsme měli hlad. Hlavně teda Peter a Milan se těšili na nějakou pořádnou baštu. Tak co, bude jídlo? A hádejte, jak to dopadlo… 




„No jasně kluci, je to už připravený!“ Michal ZAS objednal jídlo. ZAS pro všechny. A ZAS to byla BAŠTA! Takže ještě jednou, DÍKY, Michale! 



Postupem času se do krve většiny z nás dostával vysokohorský vzduch a přestávali jsme se kontrolovat. To jsou ty chvíle, kdy se ukáže, jací všichni doopravdy jsou… 


Šárka by prý chtěla být naše agenturní moucha. Všude všechno oleze, prozkoumá a nic nenechá na pokoji, do všeho musí vidět! Kdyby tak měla těch tisíc očí… 




Ehm, Mirek se vybarvil. Upjatý lord Mirek von Kreihaunkoff si potrpí na etiketu. Neunikne ani smítečko nevhodného kódu a celý večer nás napomínal, ať se nehrbíme a nemluvíme jako lůza. 



Lenka, ta ještě do ničeho moc nevidí, ale třeba jí to brzy odroste. 





Počkejte, tohle u nás taky pracuje? 




Howee nerad chodí po povrchu, radši se pořádně zanoří a jde do hloubky. Nebo je ta hadička…to snad…Havaš!!!




Štěpán neříkal nic. Prý začne mluvit až od ledna. Těšíme se! 




Zato Dáša vyprávěla, jak si prý jako malá chtěla otevřít školu špulení, ale pak jí to vyfoukla Agáta Hanychová. To jsou osudy.




Ale pořád je na tom ještě dobře. Co má dělat třeba Zdeněk? Narodit se jako preclík… 




Každopádně Michalovi to nedalo spát. Špuloškola? To je nápad! Na ubrousek si začal vypisovat první byznys plán. 




„Michale neblbni, my kluci ze Slovenska víme, jak na to. Na holky musíš takhle hodit oko a pak to jde jedna dvě!“ 




Bez komentáře. (Ale byl to Antonín.) 




Někdy po půlnoci se začalo trsat. Teda Veronika začala. „Dyť to je přece Capoeira Mandelaaa!“ 




„Dobrá capoeira!“ 




… 




„Hmm, hodně dobrá capoeira!“  




Klára típla cigaretu o vánoční dekoraci a suše prohlásila: „Cože? Takže taneček, jo? No dobře, jak chcete…“ 




„Nyyydrlee! Ke mně,“ zaječela, až zabzučely okenice. „A dejte tam tu mojí! A fofrem!“ 




Z repráků zařval Standa Hložek a na parketu se seběhly skoro všechny holky z naší školky. A už to jelo…a nezůstalo to u té jedné.




Koukej koukej duhový sál,

koukej koukej duhový bál!

A na tom bále chybí král!
 (což nebyla tak úplně pravda) 

„A jedeme! Všichni!“ Do rána bylo času dost. Duhová víla nepotřebuje až tak moc spát… 



Když dozněly Zvonky štěstí, bylo jasné, že je čas jít na kutě, ještě dřív, než se ukáže Jóžin z Bažin. 


Většina už zabírala, když Dana začala hulákat po chodbách: „To jsem vážně přijela jen s tou igelitkou?! Ale kde mám spacák a psí žrádlo?!“ „Kristova noho, Dano, jsou tam peřiny a najíme se v restauraci, běž už spát,“ ozvalo se z jednoho pokoje…že jsme ji neposlali autobusem někam do Letňan, fakt. 




Ráno jsme se probudili do krásného dne a s elánem jsme vyběhli do zasněžených kopců! Zima, ziminka! 



Trochu jsme to ale podcenili. Tohle nikdo nečekal. Ach, ten městský romantismus. 




Následovala jasná volba: chata, chatička! Tady nám bude dobře, na tom jsme se shodli všichni a vytáhli jsme gril. A guláš. A pivo. A tak, vždyť to znáte. Hurááá! Zábavy kolem chaty stejně bylo dost. 




Třeba Kejk se věnoval vysokohorské romantice a vydlabal pro Kláru sněhové srdíčko. Kdo umí, ten umí! 


 

Michal šel trénovat skoky do vody, po Vánocích jede k moři.




Jiní byli rádi, že se udrží při životě. Milan má prý zimu rád. 



Ale asi trochu míň než Tondis, který zvládne na sněžném prkně kromě jízdy i různé skočky, otočky, prostě všechno! 




Antonína ze zimní idylky vyrušila jenom divná postava ležící v závěji. „Hele? Co se to tam plazí v tom sněhu? To je zase Michal? Tak ho někdo zavolejte, ať nám nepřimrzne k vleku.“



Michal se zase zapomněl. Od té doby, co jsme koupili nový fotoaparát, myslí si, že je elitní špion nebo spíš agenturní paparazzi. Pořád se někde schovává a potají nás fotí. Potutelně se u toho směje a vyhrožuje, že ty fotky zveřejní, jestli nebudeme pracovat přesčasy. Vážně, občas máme pocit, že se zbláznil. 




„Michale, my tě vidíme a máš nandanou krytku! Nech toho a pojď si radši dát svařák,“ zařval na něj Milan. 




Na svařák se Michal chytil a začal se k nám přibližovat. Pomalu, opatrně a nedůvěřivě.



„Tak tady ho máš, já jen ochutnám, jaký to je, nemusíš se bát, nejsou v tom žádný prášky na spaní, tak jako minule,“ říkal Milan, když mu podával hrníček s vínem. 




Michal pomlaskával a pochvaloval si výtečný svařák. My všichni jsme se zase těšili, že ho to přejde a hlavně, že brzy usne a bude klid. 




A taky že jo, Michal přišel k sobě a zase jsme byli všichni kamarádi. 




Verča potom vyprávěla, že si nečistila zuby od neděle, prý jí tak neomrzají dásně, když je zima. Ale co, Dáša ji má ráda i tak, především v létě. 




To už bylo na Zdeňka trochu moc, fistulí zaječel, že na to s*** a že jede domu, sbalil si kufry a svahem odešel do Rokytnice. No co, zítra ho najdeme spát na parkovišti před autem, třeba do té doby trochu vychladne. Jinak se odsud stejně nedostane. 



To už byl čas jít spát. Antonín spolkl slunce, že prý nám ho vrátí ráno (jestli o něj teda někdo bude stát) a šli jsme dovnitř.





Volně jsme navázali na předchozí večer. Průcha si přátelsky povídal s Bárou. Je u nás nová, tak ji Pepa zasvěcoval do všech triků, firemních postupů a tak. 





Bára se učí rychle! 





Upřímně, ten večer jsme toho moc nevydrželi a šli jsme spát ještě před půlnocí. Jen Klára zase ponocovala, prý, koukejte, se mnou si píseň broukejte…no, tak dobrou noc Kláro! 




Druhý den jsme se sbalili, najedli, napili a odjeli. To byl víkend, těžko popsat těch přibližně tisíc hodin, které jsme tam společně strávili. Prostě hory! 




Každopádně provozní Boban měl pravdu. Kdo se neskácel na Skácelce, jakoby tam nebyl. Půlka si to odbyla v pátek večer a druhá až následující týden. Už v neděli víc něž polovina z nás věděla, že v pondělí nedorazí do práce a následující týden jsme se skáceli postupně všichni. To byl zase výlet. Kdybyste měli pocit, že nám snad jeblo, tak máte pravdu. Ale trocha zdravého šílenství je nejlepší prevence proti předvánočnímu stresu.

A příště? To zas bude léto! Verča si bude čistit zuby a my možná pojedeme na vodu. Tak už aby to bylo!